Agencja pracy Wałcz zadzwoń 578 503 403

Lombard Białystok kup sprzedj pożycz bez wychodzenia z domu online

Agencja pracy Wałcz zadzwoń 578 503 403

agencja pracy

Pracowniki z Ukrainy zajmują główne miejsce spośród wszystkich gości, które stanowią podejmować działalność w Polsce. Z wszystkim rokiem ich część w Polsce rośnie, proporcjonalnie do życzenia. Wcześniej Ukraińców częściej umieszczano w rolnictwie, a z latami przybywa ich liczba we jakichkolwiek obszarach rynkowych, przez ostatnie szczególnie wielu pracodawców zderzają się z jednym pytaniem – jak prawidłowo zatrudnić Ukraińca w Polsce?

Agencja pracy Drawsko Pomorskie zadzwoń 578 503 403

zamów kuriera Expres poczta

Podstawy do zatrudnienia obcokrajowca
Ukrainiec, żeby mieszkać i wykonywać w Polsce, musi korzystać albo ważne danie na pobyt, albo ważną wizę. Istnieje 23 rodzaje wiz, tylko 3 z nich nie dają podstawy dla pisania pracy (pod numerami: 01, 20, 21).

Jeżeli obcokrajowiec nie ma wizy, to to on chyba ją otworzyć na zasadzie rodzaju wizy №05 (na zasadzie poinformowania o zamiarze powierzenia pracy cudzoziemcowi) albo №06 (na zasadzie poinformowania o zamiarze powierzenia pracy cudzoziemcowi).

Dzięki prawu od 2018 roku zatrudniać obywateli Ukrainy można według uproszczonej procedurze (na zasadzie poinformowania o zamiarze powierzenia pisania czynności cudzoziemcowi) na 180 dni w przeciągu jednego roku. Uproszczenie polega na tym, że pan nie powinien docierać do oświadczenia dokumenty, które potwierdzają brak możliwości zaspokojenia potrzeb kadrowych (test rynku pracy).

W oświadczeniu obowiązkowo uznają być zaznaczone paszportowe dane typa, stanowisko pracy, stanowisko, zarobki.

Dokumenty dla otwarcia wizy przez gościa
W zależności od tego, czy wykorzystał cudzoziemiec 180 dni pracy, czy nie pracodawca może wyrobić dla przyszłego pracownika dwa inne dokumenty:

Jeżeli cudzoziemiec nie odpracował w Polsce 180 dni w ruchu roku – oświadczenie
Można rozliczyć w powiatowym Urzędzie Pracy czy przez Internet (www.praca.gov.pl). Otrzymany efekt będzie zapisany w przeciągu tygodnia. Oprócz oświadczenia niezbędnymi materiałami są:

oświadczenie o niekaralności pracodawcy;
potwierdzenie przelewu opłaty 30 zł;
dokument tożsamości osoby wykonującej działalność ekonomiczną bądź umowę spółki;
kopię wszystkich wypełnionych stron ważnego dokumentu podróży cudzoziemca – paszporta.
Jeżeli cudzoziemiec odpracował w Polsce 180 dni w ruchu roku – zezwolenie na pozycję typu A
Efekt trzeba złożyć w Urzędzie Wojewódzkim dla wyrobienia rocznej wizy. Wyrobienia tego faktu trwa dłużej – minimalnie kilkoro miesięcy.

Otrzymał oświadczenie, co dobrze?
Po otrzymaniu oświadczenia lub prawa w urzędzie pracodawca jest oddać jego do człowieka, aby tenże mógł zacząć wizę na zasadzie złożonych materiałów do konsulatu. Agencja pracy Drawsko Pomorskie zadzwoń 578 503 403

Kiedy pracownik otworzył wizę i dojechałem na pole pisania czynności – przed rozpoczęciem działalności trzeba podpisać zgodę z cudzoziemcem (zlecenia czy deklaracja o pracy). Powiatowy Urząd Rzeczy uważa być ogłoszony o podjęciu działalności w dniu jej powstania. Agencja pracy Drawsko Pomorskie zadzwoń 578 503 403

Jak w sukcesu polskich pracowników, pracodawca powinien zgłosić obcokrajowca do ZUS w przeciągu jednego tygodnia. Też warto nie zapomnieć odprowadzać składki i podatek dochodowy. Pracownik jest robić dodatkowe działalności – założyć konto w banku, zameldować, wyrobić sobie PESEL. Agencja pracy Drawsko Pomorskie zadzwoń 578 503 403

zobacz również Jak zatrudnić pracownika z Ukrainy

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments