Mozilla Firefox zaprezentowała właśnie nowy dodatek, który skutecznie chroni dane Internautów

Lombard Białystok kup sprzedj pożycz bez wychodzenia z domu online

Mozilla Firefox zaprezentowała właśnie nowy dodatek, który skutecznie chroni dane Internautów

Mozilla Firefox zaprezentowała nowy dodatek, dzięki któremu Facebook czy Instagram będzie uruchamiany w izolowanym kontenerze. Jest to sposób na ochronę danych użytkowników, bez konieczności kasowania kont na znanych portalach społecznościowych.

Mozilla Firefox zaprezentowała właśnie nowy dodatek, który skutecznie chroni dane Internautów

W sieci coraz głośniej robi się w kwestii ochrony danych Internautów, które ci zostawiają w sieci każdego dnia. Mozilla skorzystała z afery, która wytworzyła się wokół wyciekających z Facebooka danych i zaprezentowała swój nowy dodatek, tym samym zapewniając mu od razu sporą popularność. Trzeba przyznać, że dodatek ten świetnie chroni dane Internautów, przez co znana przeglądarka zaplusowała – powinien wykorzystywać ją każdy, kto ceni swoją prywatność.

Facebook Container od Mozilla Firefox

Podczas afery związanej z Facebookiem, Mozilla wykorzystała szum medialny i zaoferowała swoim użytkownikom Facebook Container – jest to oficjalny dodatek, który pozwala użytkownikowi na uruchamianie i przeglądanie Facebooka w izolowanym środowisku, tzw. kontenerze. Dzięki temu żaden użytkownik lub witryna nie ma wglądu w informacje, które są gromadzone na portalu społecznościowym, gdy jest on otwarty w tej przeglądarce. Dzięki temu bezpieczeństwo użytkowników jest w odpowiedni sposób chronione, jednak nie będziemy w stanie logować się poprzez Facebook na inne strony – w końcu wykorzystywane przez nas dane są izolowane. Nie trzeba więc kasować konta, by móc korzystać z portalu społecznościowego w sposób w pełni bezpieczny i przy okazji bez wyrzeczeń.

Kolejna wersja dodatku chroniącego nasze dane

Nie trzeba było długo czekać na kolejną wersję dodatku chroniącego nasze dane, szczególnie że afera związana z Facebookiem trwa w najlepsze od kilku tygodni. Mozilla pokazała ulepszenie swojego dodatku który jest w stanie izolować już nie tylko samego Facebooka, ale także Instagram i webową wersję Facebook Messengera. Dzięki otwarciu portali społecznościowych w kontenerze, uzyskujemy swobodny przepływ informacji w jego wnętrzu, jednak żadne dane nie wyciekają na zewnątrz. Dzięki temu użytkownicy mają możliwość zwiększenia prywatności swoich danych i przeciwstawienie się pozyskiwaniu przez Facebooka i Instagram informacji odnośnie witryn, które odwiedzaliśmy. Oczywiście trzeba wspomnieć, że Facebook Container nie jest w 100% skutecznym zabezpieczeniem przed tym, by portale społecznościowe pozyskiwały nasze dane. Odcina się te portale od innych poprzez umieszczenie ich w kontenerze, jednak poza kontenerem nasze dane już nie są chronione i niestety, są w Internecie cały czas przetwarzane. Czy Mozilla zaprezentuje nową wersję dodatku Facebook Container lub jeszcze go rozszerzy? Bardzo możliwe, szczególnie że kwestia ochrony danych w sieci w ostatnich tygodniach jest tematem niezwykle popularnym.

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x