Uwaga oszuści podszywają się pod Polski Lombard online

Lombard Białystok kup sprzedj pożycz bez wychodzenia z domu online

Uwaga oszuści podszywają się pod Polski Lombard online

Uwaga oszuści podszywają się pod Polski Lombard online

Oferty pracy zdalnej bywają bardzo atrakcyjne. Pracodawcy obiecują atrakcyjne wynagrodzenie w zamian za poświęcenie na rzecz zaledwie paru godzin dziennie. Warunki rodzą się być mało idealne. Niestety coraz częściej objawia się, iż są to oszuści żerujący na naiwności nowych ludzi. Ostatnio w internecie pojawiły się ogłoszenia pracodawcy, który podszywa się pod firmę Polski Lombard.

Uwaga oszuści podszywają się pod Polski Lombard

Uwaga na przejrzystą a wcale płatną prace obsługa sklepu www to Oszustwo !

O kim mowa?

Polski Lombard to marka bawiąca się sprzedawaniem materiałów z różnej ręki i dawaniem pożyczek pod zastaw. Usługi te układane są stuprocentowo przez internet, co wpływa, że firma prezentuje się kreatywnością i podporządkowuje się do realiów XXI wieku. Niestety przez rodzaj prace, jaki robi, firma ta padała ofiarą oszustów, którzy podszywają się pod nią na serwisach z ogłoszeniami lokalnymi.
Na karcie na Facebooku Polskiego Lombardu pokazałeś się dziś post, w jakim przestrzegają oni przez osobami, które podszywają się pod nich, oferując pracę zdalną na serwisie OLX. Miejsce wtedy zawiera polegać na pośredniczeniu w sprzedaży tematów na Allegro. Jesteśmy to wystawić towar na sprzedaży, zadbać o dobrzy kontakt z mężczyzną, a kiedy transakcja zostanie sfinalizowana, wysłać adres wysyłki do rzekomego przedsiębiorcy. Niestety pokazuje się, że paczki te absolutnie nie zostają wysłane, mimo tego, że pieniądze wpływają na konto.
Dobre pierwsze wrażenie

Zobacz oryginalną stronę Polski Lombard online

Ogłoszenie w serwisie OLX że na ważny rzut oka wyglądać wiarygodnie. Pracodawca obiecuje umowę zadanie i myśli, iż będziemy rozwijać w firmie o właściwej jakości. Gwarantują nam uwagę również możliwość samodzielnego ustalania godzin pracy, co dla wielu osób jest ogromną zaletę. Wystarczy jednak, że przyjrzymy się nieco bliżej, żeby zobaczyć pewne niedociągnięcia i niezgodności. W samym ogłoszeniu absolutnie nie pada nazwa rzekomej firmy, dopiero w korespondencji z ogłoszeniodawcą dowiadujemy się, że działa o Nasz Lombard. Poza tym, nie piszą nawet na czym konkretnie polegać ma ta rola, a całe, czego się dowiadujemy wtedy więc, że do swoich posłań będzie należała obsługa sklepu internetowego.
Konto użytkownika, który zamieścił ogłoszenie również powinno budzić pewne wątpliwości. Istnieje zatem absolutna możliwość pracy, jaka się na nim pojawiła. Obok niej, mamy jedynie ogłoszenia sprzedaży przedmiotów, jakie nie mają ze sobą wiele wspólnego. Świadomość ta nie podaje także swojego imienia, co powinno być kolejny znak ostrzegawczy.

Odpowiedzialność po swej stronie

Jeśli przyjmiemy na wspomniane ogłoszenie, oszuści poproszą nas o zbudowanie na aukcję tematów na polskim koncie Allegro. Pod tymi aukcjami, mamy podpisać się własnym nazwiskiem, choć istniejemy w nich właśnie pośrednikami. Pieniądze za sprzedaż trafiają na konto pracodawcy, a my, po przekazaniu im adresu do sprzedaży, mamy otrzymać prowizję od oferowanego przedmiotu. Prezentuje się jednak, że klienci nigdy tych punktów nie otrzymają.
Tutaj pojawia się duży problem, bo odpowiedzialność za ten zawód jest po swej stronie. W układzie spośród ostatnim, że wydajemy na osobnym koncie na Allegro, to my poniesiemy konsekwencje za oszustwa naszego pracodawcy. Serwis aukcyjny ma formę ochrony konsumentów, dzięki której kupujący mogą zacząć rozmowę ze sprzedawcą, jaki nie dotrzymał naszej właściwości umowy. W sukcesie, kiedy sytuacja nie zostanie rozwiązana, że ona pozostać przekierowana na policję.
Co nam grozi za oszustwo na serwisie aukcyjnym?

Jeśli sprawa trafi na policję, bez wątpienia przyjdą nas poważne konsekwencję swoich działań. Według kodeksu karnego, w zależności od skali oszustwa, grozi nam kara pozbawienia wolności na godzina z 6 miesięcy do 8 lat. W sukcesu mniejszych przewinień, zazwyczaj czekała nas będzie grzywna, ograniczenie wolności albo pozbawienie wolności do lat 2. Oszuści podszywający się pod Polski Lombard przejawiają się sprytem, ponieważ w sukcesie, gdy pod aukcją zawiera się ich człowiek, to on weźmie konsekwencje ich działań. A toż dziś my będziemy tutaj winni przestępstwa. Oszust może tutaj próbować umywać ręce, ponieważ wtedy natomiast my sprzedajemy przedmioty, które absolutnie nie dochodzą do klienta.
Jak zabezpieczyć się przed oszustem?

Przede wszystkim, trzeba stanowić daleko delikatnym przy czytaniu ogłoszeń na serwisach takich jak OLX. Niestety jest więc idealny przypadek, w jakim pracodawca chce oszukać potencjalnych pracowników. Z wielu lat słyszy się już o naciągaczach, którzy próbują zarobić czyimś kosztem. Należy wystrzegać się ogłoszeń, pod którymi nie widać nazwy firmy, bądź nazwiska osoby, jaka je podała. Poza tym, w ogłoszeniu powinny zostać określone nasze obowiązki. Trzeba myśleć na obecne propozycji, w jakich nie zostały podane szczegóły natomiast te, w jakich ogłoszeniodawca obiecuje wdrożyć pracownika drogą mailową.
Jeśli spotkamy się spośród tego modelu oszustwami, należy je niezwłocznie zgłosić na policję. Zachowa to przed nieprzyjemnościami nie tylko potencjalnych pracowników, ale również konsumentów, którzy będę chcieli skorzystać z usług oszusta. Im przeważnie będziemy zakładać na policję tego modelu ogłoszenia, tym słabo będzie się ich pojawiać w internecie.

 

Źródło artykułu na stronie Uwaga na łatwą i dobrze płatną prace obsługa sklepu www to Oszustwo !

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments